Jak na perfektní personál ve vaší kavárně

Většina z nás sám nebo má alespoň jednoho přítele, který sní o otevření vlastní kavárny. Někoho inspiruje cestování po světě a nevšední kulinářské zážitky, jiné si chtějí splnit své dětské plány. Jak na perfektní personál ve vaší kavárně?

Jak si vybrat perfektní personál do kavárny?

Bez ohledu na to, jak velká bude vaše kavárna, tedy jak velkou posádku budete muset sestavit, pamatujte, že právě v ní leží vaše síla. Obsluha zákazníků má velký význam zejména v gastronomii. Sestavení správného týmu, který se stane nedílnou součástí vaší kavárny, vám může trvat dlouho.

Kde hledat uchazeče o zaměstnání?

Jak najít ty nejlepší lidi, kteří se stanou efektivními a loajálními zaměstnanci? Neexistuje 100% recept na úspěch. Ale obratným uplatňováním základních pravidel můžete rozhodně zvýšit šanci na přilákání dobrých lidí a snížit počet chyb při náboru.

V první řadě si připravte rozsah povinností a požadavků na kandidáty. Určitě chce ten nejlepší tým pracovníků. Můžete si nechat nějakého kvalitního pracovníka doporučit, ale také se můžete ohlédnout na úřadě práce, v personální agentuře nebo si vyvěsíte inzerát. Je už pak na vás, zda budete hledat na internetu nebo v offline světě.

Nezapomeňte na řádná školení

Abyste získali perfektní personál, nezapomeňte na pravidelná školení a nejrůznější kurzy pro zvýšení kvalifikace vašich zaměstnanců, ať už základní BOZP, tak kurzy baristy, v případě, že se vaše kavárna mění večer na bar, bude se vám hodit barman, který umí připravit nevšední i klasické koktejly. Připravujte také čas od času týmové akce, které utuží kolektiv. Ochotný a milý personál je to, co tvoří vaši kavárnu.

Publikováno: 26. 01. 2023

Kategorie: Založení kavárny

Autor: KafemHolajnova