Sladké pokušení: Jahody v akci!

Jahody Akce

Nejlepší jahodové akce

Jahody jsou symbolem léta a sladkých chvil. Ať už je máte rádi jen tak, se šlehačkou, nebo v koláči, teď je ideální čas si je užít. V obchodech najdete spoustu akcí na čerstvé jahody, ať už české, nebo dovážené. Hledejte slevy, množstevní slevy, nebo zvýhodněné ceny v kombinaci s dalšími produkty. Nezapomeňte se podívat i na lokální trhy, kde často najdete čerstvé jahody od lokálních pěstitelů za skvělé ceny. Ať už zvolíte jakoukoliv možnost, užijte si jahodovou sezónu naplno!

Kde koupit levné jahody

Hledáte levné jahody? Vyplatí se sledovat akce v supermarketech. Často narazíte na slevy, hlavně mimo sezónu. Za výhodnější cenu seženete jahody také na farmářských trzích. Podpoříte tak lokální pěstitele a máte jistotu čerstvosti. Pokud máte čas a chuť, zkuste samosběr jahod. Ušetříte peníze a užijete si zábavu na čerstvém vzduchu. Nezapomeňte sledovat webové stránky a sociální sítě farem, kde najdete informace o cenách a otevírací době.

Tipy pro výběr jahod

Při výběru jahod se zaměřte na jejich vzhled a vůni. Jahody by měly být jasně červené, lesklé a bez známek plísně nebo poškození. Stopka by měla být svěží a zelená. Vůně jahod by měla být sladká a intenzivní. Vyhněte se jahodám, které jsou kašovité, mají bledou barvu nebo kyselou vůni. Čerstvé jahody vydrží v lednici 2-3 dny. Pro delší skladování je můžete zamrazit.

Recepty z čerstvých jahod

Čerstvé jahody jsou symbolem léta a jejich sladká chuť a vůně potěší malé i velké. Využijte sezónu naplno a připravte si z nich osvěžující dezerty. Jahodový koláč s křupavým těstem a nadýchanou šlehačkou je klasika, která nikdy nezklame. Pro milovníky lehčích dezertů je tu jahodová panna cotta s vanilkou, která se doslova rozplývá na jazyku. A pokud toužíte po něčem rychlém a jednoduchém, zkuste jahody s mascarpone a čerstvou mátou. Stačí jahody nakrájet, smíchat s mascarpone a ozdobit lístky máty.

Skladování jahod

Jahody jsou náchylné k rychlé zkáze, proto je důležité skladovat je správně. Pro co nejdelší trvanlivost je uchovávejte v lednici, ideálně v přihrádce na ovoce a zeleninu. Před uložením do lednice jahody neumývejte, vlhkost urychluje kažení. Pokud jahody nespotřebujete hned, můžete je zamrazit. Nejprve je opláchněte, odstraňte stopky a nechte oschnout. Poté je rozložte na plech a nechte zmrznout. Zmrzlé jahody přesypte do sáčku nebo nádoby a uložte do mrazáku. Jahody skladované v mrazáku si zachovají svou chuť a vůni po několik měsíců.

Pěstování vlastních jahod

Jahody patří mezi nejoblíbenější letní ovoce a jejich pěstování je poměrně snadné. Pro začátek si vyberte slunné místo s dobře propustnou půdou. Jahody preferují mírně kyselou půdu s pH mezi 5,5 a 6,5. Před výsadbou je vhodné půdu obohatit kompostem. Jahody můžete pěstovat ze sazenic nebo ze semen. Sazenice se sází na jaře nebo na podzim, semena se vysévají v březnu do skleníku. Důležitá je pravidelná zálivka, zejména během suchých období. Mulčování slámou nebo kůrou pomůže udržet vlhkost a omezit růst plevele. Jahody začínají plodit v druhém roce po výsadbě a sklízí se od května do července.

Publikováno: 03. 06. 2024

Kategorie: potraviny

Autor: AdminKarelKafem

Tagy: jahody akce | sleva na jahody