Kinder dort: Kombinace sladkého dortu a oblíbené kinder čokolády

Kinder Dort

Kinder dort, tedy dort s přídavkem oblíbené kinder čokolády, je dnes velice populárním dezertem nejen u dětí, ale i mezi dospělými. Tento lahodný dort v sobě snoubí svěžest a sladkost čokolády s křupavou chutí piškotového těsta. Jeho název "kinder" pochází z německého slova pro dítě - "Kind", což napovídá, že je ideálním pečivem pro malé mlsouny. Přestože může být považován za poměrně novinku na našich stolech, jeho původ sahá až do Německa z 19. století, kde byl oblíbenou sladkostí na oslavách a rodinných setkáních. Jaké jsou však ingredience a postup při přípravě tohoto delikatesního dezertu? To se dozvíte v následujícím textu.

Historie kinder dortu

Historie kinder dortu sahá až do roku 1968, kdy italská společnost Ferrero zahájila výrobu oblíbené kinder čokolády. Tato čokoláda se stala velmi populární a tak se v roce 1993 Ferrero rozhodla vytvořit nový dezert s názvem "Kinder Bueno", který kombinoval krémovou náplň s křupavou sušenkou a lahodnou čokoládou. Tento dezert si rychle získal oblibu po celém světě.

Díky svému úspěchu se Ferrero rozhodla rozšířit svoji kinder řadu o další sladkosti, mezi nimi i kinder dort. Tento dort je plněný krémovou náplní s přídavkem kinder čokolády a ozdobený kousky suspenzovaných čokoládových tyčinek.

V současné době je kinder dort oblíbeným dezertem nejen u dětí, ale i u dospělých po celém světě. Tyto dezerty jsou běžně dostupné v cukrárnách, pekárnách a restauracích, ale mnoho lidí si rádo připravuje tento delikatesní dezert sami doma.

Složení kinder dortu

Složení kinder dortu je velmi důležitou součástí jeho přípravy, která ovlivní nejen chuť, ale i konzistenci a vzhled dezertu. Tento sladký pokrm se skládá z několika základních ingrediencí, jako jsou máslo, cukr, vejce a množství čokolády vyráběné firmou Kinder.

Pro přípravu kinder dortu je zapotřebí rozpustit máslo a cukr v hrnci na mírném ohni a poté do směsi postupně přidávat vejce a čokoládu. Důležité je zajistit, aby byly jednotlivé složky dobře promíchány a tvořily homogenní hmotu.

Pokud chcete být opravdu kreativní, můžete svůj kinder dort obohatit o další ingredience jako například lískové ořechy nebo rozinky. Tyto doplňkové suroviny nejen dodají receptu zajímavý punc, ale také zpestří jeho chuťové parametry.

Kinder dort lze ozdobit různými posypkami nebo krémy a podávat např. s koktejlem nebo květinovým čajem pro dokonalý zážitek pro vaše chuťové buňky.

Příprava kinder dortu

Připravování kinder dortu je velmi jednoduché a zábavné! Pro začátek budete potřebovat následující suroviny: 200 g másla, 150 g cukru, 4 vejce, 200 g polohrubé mouky, 50 g kakaa, 1 lžičku prášku do pečiva a 100 g nastrouhané kinder čokolády.

Nejprve předehřejte troubu na 180 stupňů Celsia a připravte si dortovou formu (ideálně kulatou s průměrem 23 cm). Potom v míse utřete máslo s cukrem do pěny. Postupně přidávejte vejce a dál míchejte. Následně smíchejte mouku s kakaem a práškem do pečiva a postupně je vmíchejte do hmoty.

Nakonec přidejte nastrouhanou kinder čokoládu a důkladně promíchejte. Tuto směs nalijte do dortové formy a dejte péct do trouby po dobu cca 40 minut. Po upečení nechte dort chvíli vychladnout, poté ho můžete ozdobit podle libosti - například čokoládovým krémem či ovocem.

A voilà - váš vlastní kinder dort je hotový! Bude to skvělý způsob, jak potěšit své blízké s něčím sladkým a jedinečným.

Variace kinder dortu

Kinder dort je oblíbeným dezertem, který v posledních letech zaznamenal velký boom. Tento dort se skládá z měkkého a vláčného těsta, které je obohaceno nadrcenou kinder čokoládou. Ale nejenom tato jedna varianta dělá kinder dort zajímavým. Existuje mnoho možností, jak tento dezert upravit a přidat mu další chute.

Jednou z variant je například přidání karamelových bonbonů, které dodají dortu sladkost a krémovou strukturu. Další možností jsou maliny nebo jahody, které dodají dortu svěžest a vynikající chuťový kontrast ke sladkosti kinder čokolády.

Pro ostřejší chuť lze přidat druh cukru, strouhaný kokos nebo mandlové lupínky. A pro ty, kteří mají rádi méně sladké pochutiny, mohou nahradit obyčejný cukr medem nebo javorovým sirupem.

Kinder dort tedy nabízí spoustu možností variací podle individuálních preferencí a chuti každého kuchaře i jeho hostů. Bez ohledu na to, jak zabrousíte do světa různých kombinací ingrediencí a přídavků, jeden základ zůstává stále stejný – a to je neodolatelná chuť kinder čokolády.

Podávání a servírování kinder dortu

Pokud se rozhodnete podávat kinder dort svým hostům, měli byste věnovat pozornost i jeho servírování. Kindrovy dorty obvykle mají hladký povrch a jsou posypané jemným kakao práškem. Je důležité, aby si návštěvníci užili maximum chuťových zážitků, proto je vhodné porcování na menší kousky. Pokud chcete podpořit estetický dojem dezertu a vaši hosté ocení pohled na krásný řez kinder dortu, doporučujeme použít ostrý nůž pro čisté řezy. Podávejte kinder dort na talířích s lahvičkou šlehačky vedle, čímž umožníte osobám ochutnat si sladkost podle svých představ. Pro dokonalou ochutnávku může být dobré navrhnout kávu nebo čaj jako doplňkový nápoj. S tímto jednoduchým postupem se stanete skutečnými mistrem servírování kinder dortu a zajistíte potěšení vašich návštěvníků!

Celkově lze říct, že kinder dort je skvělým přídavkem do naší dezertní nabídky. Jeho oblíbenost mezi dětmi i dospělými potvrzuje, že kinder čokoláda je pro mnoho lidí neodmyslitelnou součástí jejich sladkých chvil. Dochutit tak třeba klasický čokoládový dort o něco sladčeji a krémovějším způsobem se zdá být velkou výhodou kinder dortu. Pokud tedy hledáte novinku pro své chuťové pohárky, rozhodně byste neměli vynechat ochutnání tohoto lahodného dezertu s přídavkem kinder čokolády!

Zdroje

Pokud se chystáte péct dort s přídavkem Kinder čokolády, můžete zvážit několik možností, jak tuto pochoutku připravit. Vhodným zdrojem inspirace mohou být recepty na internetu, kuchařské knihy nebo tipy od kamarádek. Pokud máte rádi tradiční dorty, můžete použít osvědčené recepty a přidat do něj tuto oblíbenou čokoládu. Nicméně pokud máte chuť na něco nového, zkuste experimentovat s různými kombinacemi a vytvořte si svůj vlastní unikátní kinder dort. Nesmíme zapomenout ani na vhodné suroviny, ze kterých bude kinder dort připraven - kvalitní máslo, čerstvé vejce a samozřejmě kinder čokoláda jako hlavní ingredience. Snažte se vybírat co nejkvalitnější suroviny pro dokonalý výsledek!

Publikováno: 18. 10. 2023

Kategorie: potraviny a nápoje

Autor: Jirka Novotná

Tagy: kinder dort | dort s přídavkem kinder čokolády