Cerva - chuťový zážitek z českého piva, který stojí za ochutnání!

Cerva

Úvod do značky Cerva

Vítejte uvnitř fascinujícího světa české značky piva Cerva! V tomto úvodu se dozvíte více o historii této oblíbené značky, jejím charakteristickém chuti a tajemstvích výroby. Připravte se na nezapomenutelnou cestu po zemi piva, která je synonymem pro kvalitu a dokonalost. Zkontrolujte, že máte svůj kelímek připraven a dejte se s námi na cestu objevování nejlepšího českého piva - Cerva!

Historie vzniku značky

Historie vzniku značky Cerva

Cerva je česká značka piva s dlouhou historií. Její kořeny sahají až do roku 1551, kdy byla založena pivovarská tradice v obci Černá Hora na jihozápadě Čech.

V roce 1845 zakoupil pivovar nový majitel, Johann Liebhard, a přejmenoval ho na Liebhardtský pivovar. O deset let později se pivovar stal majetkem Pivovařské společnosti pražských měšťanů a pod jejím vedením se začal rozvíjet.

V roce 1898 bylo uvedeno na trh první pivo pod značkou Cerva. Název pochází ze slova "cervus", což v latině znamená jelen – starosta Pivovařské společnosti si totiž oblíbil myšlenku, že stejně jako jelen je i pivo Cerva silné a krásně tvarované.

Během své existence prošla značka Cerva různými změnami – například během druhé světové války byl pivovar zestátněn a produkoval se zde pouze tzv. kvasnicový chléb pro armádu. Po pádu komunismu se ale pivovar opět dostal do soukromých rukou a podařilo se mu navázat na svou bohatou tradici.

Dnes je značka Cerva známá po celém světě a vyrábí se v pivovaru Černá Hora, který je stále hlavním sídlem společnosti. Každé pivo Cerva je vyrobeno z kvalitních surovin a s použitím tradičních technologií, což garantuje jeho vynikající chuť i dnes, sto let od uvedení na trh první lahve.

Výroba piva Cerva

Výroba piva Cerva

Zajímáte se o české pivní tradice? Rádi byste se dozvěděli více o výrobě této slavné značky piva? Pak jste na správném místě! Sledujte nás na cestě, kterou putuje každý lahví vytvořený klenot českého pivovarnictví - Cerva. Od obilovin a přísad až po dokonalou chuť živého piva, odpočinku v ležáckých tankových místnostech až po nakonec připravenou konzumaci skutečného českého piva. Čeká vás fascinující zážitek z tajů výroby piva Cerva!

Charakteristika chuti a vůně

Charakteristika chuti a vůně českého piva značky Cerva je nezaměnitelná. Pivo má jemnou, ovocnou vůni s náznaky chmele a sladu. Jeho chuť je svěží a lehká, doplněná jemným hořkým dozvukem. Vyrobené podle tradičních postupů s použitím kvalitních surovin, Cerva patří mezi nejoblíbenější piva v České republice.

Sortiment piv Cerva

Sortiment piv Cerva

Cerva je česká značka piva s dlouhou tradicí a bohatou historií. Naše nabídka piv je široká a každý milovník kvalitního piva si u nás najde to své. Mezi naše nejoblíbenější druhy patří světlé ležáky, tmavé speciály, ale i ovocná piva a nealkoholické nápoje. Vyzkoušejte naše lahodné pivo a nechte se unést jeho plnou chutí a vůní!

Marketingové aktivity značky

Marketingové aktivity značky Cerva

Značka Cerva je jednou z nejvyhledávanějších českých piv v Evropě i světě. Své renomé si získala díky svému tradičnímu receptu a dlouholeté historii, která sahá až do 19. století.

Aby si udržela svoji pozici na trhu a oslovila nové zákazníky, snaží se Cerva průběžně inovovat své marketingové aktivity. Tyto aktivity jsou navrženy tak, aby co nejlépe zapadaly do jejich brand identity a byly cíleny na co největší počet lidí.

Mezi ně patří například sponzorování sportovních akcí, jako jsou fotbalová utkání nebo hokejová utkání. Dále pak organizace pivních festivalů a degustací, aby mohli lidé ochutnat více druhů piv této značky. Taktéž je důležité využívání sociálních médií, kde mohou představit své produkty nejen prostřednictvím klasických reklamních kampaní, ale také prostřednictvím interaktivních soutěží a eventů.

Důležitým prvkem marketingu pro Cervu je také úzce spolupracovat s tím, co jsou nejnovější trendy v oblasti marketingu a pivovarnictví. Jedním z trendů je například zaměření na zdravý životní styl a tak se Cerva může prezentovat jako osvěžující nápoj pro sportovce i pro běžné konzumenty, kteří si cení kvalitního piva.

Marketingové aktivity značky Cerva se tedy snaží udržet rovnováhu mezi tradicí a inovacemi, aby mohla dál expandovat na trhu jak v České republice, tak i za hranicemi.

Spolupráce se zahraničními pivovary

Spolupráce se zahraničními pivovary představuje pro Cervu zásadní krok směrem k rozšiřování svého sortimentu a poskytování nových zážitků svým zákazníkům. Díky spolupráci s partnerskými pivovary z různých koutů světa Cerva nabízí unikátní piva s exotickými ingrediencemi a zajímavými chutěmi, které určitě stojí za vyzkoušení. Navíc tato spolupráce přináší vyměňování zkušeností mezi pivovarnickými profesionály, což pomáhá Cerve neustále zdokonalovat kvalitu svých vlastních produktů.

Ocenní a úspěchy značky

Ocenní a úspěchy značky Cerva

Cerva je česká značka piva, která se může pyšnit mnoha oceněními a úspěchy na domácím i mezinárodním trhu. Již několik let patří mezi nejprodávanější piva v České republice a její kvalita je uznávána i v zahraničí.

V roce 2019 si Cerva odnesla stříbrnou medaili na prestižním mezinárodním pivovarském festivalu World Beer Cup v kategorii Czech Style Pilsner. V témže roce byla také vyhlášena jako nejoblíbenější značka piva v Česku v rámci soutěže Křišťálová Lupa.

Ale nejenom to. V průběhu let se Cerva umístila na předních pozicích v mnoha dalších soutěžích a festivalech, jako jsou například Prague International Beer Festival, Moravský pivní festival či Svijany Open. Tato ocenění jsou důkazem kvality a lásky ke svému řemeslu.

Cerva je dokonalým spojením tradičního českého řemesla s moderními technologiemi, které jistojistě zajistily místo mezi nejsilnějšími hráči na trhu s pivem.

Budoucnost značky Cerva

Budoucnost značky Cerva

Cerva, jedno z nejvýznamnějších jmen v české pivní kultuře, se připravuje na skvělou budoucnost. Vynikající kvalita piva a unikátní chuťový profil spojené s moderním přístupem k marketingu a inovacím dělají značku Cerva velmi atraktivní pro současného pivního nadšence.

Díky neustálému zdokonalování chuti piva, vytváření nových receptur a vyváženosti mezi tradičními hodnotami a moderním světem se Cerva stala symbolem českého piva ve světě. S tímto trendem se značka Cerva rozhodla jít dál a představit nové limitované edice piva, které spolkne vášeň pivních fanoušků po celém světě.

Budoucnost značky Cerva je proto plná nadějí a očekávání. S novými projekty a technologiemi se tento legendární nápoj posouvá na další úroveň, aby oslovil i ty nejnáročnější. Budeme se tedy moci těšit na skvělé novinky, které nám umocní již tak silné postavení značky Cerva ve světovém měřítku.

Závěr a doporučení pro ochutnání piva Cerva.

Po ochutnání piva Cerva jsme dospěli k následujícím závěrům a doporučením:

Závěry:

- Cerva je vynikající česká značka piva, která si získala naše sympatie svou plností a lahodným chmelovým aroma.

- Pivo má perfektní říz, což umocňuje jeho osvěžující chuť.

Doporučení:

- Pokud jste milovníkem českého piva, určitě byste neměli vynechat ochutnání piva Cerva.

- Doporučujeme podávat Cervu při teplotě 6-8 °C, aby mohlo vyniknout její unikátní aroma a chuť.

- Pivo se skvěle hodí jako doprovod ke grilovaným pokrmům a dalším pikantním pochoutkám.

Celkový dojem ze zkoušení piva Cerva je nadšený a rozhodně si ji budeme opakovat!

Publikováno: 28. 05. 2023

Kategorie: potraviny

Autor: Nikola Přichystalová

Tagy: cerva | česká značka piva