Šunková pěna: Neodolatelně nadýchaný a chuťově dokonalý pokrm pro milovníky šunky a smetany

Šunková Pěna

Představujeme vám lahodnou šunkovou pěnu - chutný a nadýchaný pokrm z jemné šunky a krémové smetany. Připravit se dá snadno a rychle, takže si můžete vychutnat tento sladký přídavek k vašemu jídlu kdykoliv budete chtít. Pokud rádi experimentujete s novými recepty, určitě si nemůžete nechat ujít tuto lahůdku!

Ingredience

Ingredience:

- 200g šunky

- 250ml smetany na vaření

- 2 vejce

- sůl a pepř podle chuti

Poznámka: Při přípravě šunkové pěny je dobré použít kvalitní šunku, která má výraznou chuť a neobsahuje příliš mnoho vody. Smetana by měla být také čerstvá a nejlépe s vyšším obsahem tuku pro lepší konzistenci.

Postup přípravy

Postup přípravy šunkové pěny je následující:

1. Nejprve si připravte ingredience: 200g jemně nakrájené šunky, 250ml smetany ke šlehání, 3 vejce, sůl a pepř podle chuti.

2. Vložte nakrájenou šunku do mixéru a rozmixujte ji na hladkou pastu.

3. Oddělte bílky od žloutků a vložte žloutky do mísy. Přidejte k nim smetanu a šlehejte je dokud nevznikne krémová hmota.

4. Přidejte směs s nakrájenou šunkou do misky s bílky a smetanou. Postupně za stálého míchání zamíchejte všechny ingredience.

5. Osolte a opepřete podle chuti.

6. Vlijte směs do formy na pečení a dejte ji péct do trouby předehřáté na 180 stupňů Celsia po dobu asi 25-30 minut, dokud není zlatavá a pevná na dotek.

7. Hotovou šunkovou pěnu servírujte teplou nebo studenou. Můžete ji doplnit o listy čerstvého kopru nebo petrželky jako ozdobu na vrcholu pokrmu.

Takto snadno můžete připravit chutnou a originální šunkovou pěnu pro své přátele nebo rodinu. Dobrou chuť!

Varianty a tipy na servírování

Varianty a tipy na servírování šunkové pěny

Pokud máte chuť na něco pikantnějšího, můžete do šunkové pěny přidat malou dávku hořčice, která dokonale podtrhne chuť šunky.

Pro vyzkoušení zajímavých kontrastů můžete podávat šunkovou pěnu jako dip s křupavým bagetovým pečivem nebo jako krémovou omáčku k masu.

Jediný způsob, jak si užít plnou chuť šunkové pěny, je použití čerstvého a chutného chleba. Roztřete na něj tenkou vrstvu pěny a podávejte s doplňky dle vašeho gusta.

Pro tuto pochoutku jsou ideální malé dezertní skleničky nebo košíčky z těsta pro individuální porce. Podávání u stolu tak bude o to zajímavější.

Závěr a doporučení pro konzumaci

Po výzkumu a testování různých možností připravy šunkové pěny jsme dospěli k následujícím závěrům a doporučením:

- Při výběru šunky je důležité dbát na kvalitu masa a množství tuku. Šunka s příliš mnoho tuku může způsobit nadměrnou mastnotu pokrmu.

- Přidání smetany do receptu dodává šunkové pěně krémovou konzistenci a snižuje chuť soli.

- Pokud chcete, aby byla vaše šunková pěna lehčí, použijte elektrický mixér nebo ruční šlehač.

Doporučujeme podávat šunkovou pěnu jako hlavní jídlo s pečivem nebo jako součást piknikového koše, který bude oslavou naší tradiční české kuchyně.

Publikováno: 17. 05. 2023

Kategorie: potraviny a nápoje

Autor: Kateřina Krajnová

Tagy: šunková pěna | pokrm z šunky a smetany